Baharı yaz gibi yaşamak isteyenler Kerpe’ye

Baharı yaz gibi yaşamak isteyenler Kerpe’ye mutlaka uğrasın.!Mavinin birçok rengi denizde yeşilin birçok tonunu ormanlarda bulacağınız 2018 baharı geldi çattı. Kerpe binbir renk ve heryer kuş ve böcek. Güneye bakan kumsal adete bir Bodrum kumsalı. Yamaçlarındaki ormanları bir Ayder yaylası. Kerpe’de her iklimden birşeyler var. Anlatmakla bitmez yaşandıkça vazgeçilmez!

Yaz gibi Bahar

2029 baharı adeta yaz gibi. Yağmurlar bu yıl Kerpe’den oldukça uzak. Sisli bahar sabahları neredeyse bir elin parmakları kadar. Güneş hemen her gün enerjisini yükseltiyor. Nisan boyu iyi giden havalarla birlikte Mayıs’ta deniz sezonu remen açılacağa benziyor. Deniz hala Ege kadar sıcak olmasa da güneşli günlerde denize girenler var. Hafta sonları ziyaretçi sayısında her yıl olduğu gibi artan bir grafik mevcut. Kerpe otel ve pansiyonları yaz için son tadilatları artık bitiriyor. Kafeterya ve restoranlar menülerini yenilediler. Müşteriler bu yıl daha erken gelecek gibi. Kerpe yaz havasında bir baharı geride bırakıyor.

Kerpe Sakinleri Yürüyüşte

Kerpe için baharda en güzel aktivite sakin doğada yürüyüş yapmak. Kış yaz burada kalanlar bu keyfi doyasıya yaşıyor. Merkezden Kadınlar Plajına, Sarısu yolundan Omarağzı kamp alanına doğru birçok parkur var. Güneşin kendini gösterdiği her an yürüyen çiftleri görmeniz mümkün. Huzur veren iklimi ile Kerpe yaşanası zamnların doğru adresi.

Yemyeşil Doğa Kucaklıyor İnsanı

Karadeniz ikliminin daha çok hissedildiği bahar aylarında sıcaklık oldukça makul seviyede. Mart ayında yağan yağmurlar dahi yemyeşil bir doğanın oluşması için yeterli oluyor. Ormanlarında Doğu Karadenizde var olan birkaç ağaç türü hariç hepsini görebiliyorsunuz. Şimdi doğa yeşilin her tonu ile Kerpe’de. Şehirden uzak yaşamak isteyen her insanın hayali Kerpe gibidir. Yaza göre çok sakin. Anayoldan 5 dakika orman içlerine yürüdüğünüzde kuş seslerinden başka ancak kaplumbağa ayak seslerini duyabilirsiniz.

Yöresel Lezzetlerde Bahar arıcalığı

Yaz aylarının kalabalık koşturması Kerpe lokantalarını oldukça yoğunlaştırır. Herkes hızlıca yemek ve denize kaçak ister. Bahar öyle değildir. Sayıca az müşteri daha çok ilgi görür. Mekan ve zaman kısıtlamsı yoktur. Ticari yoğunluğun az oluşu misafire fazla ilgi anlamına geliyor. Güzel bir yaz öncesi Kerpe’ye bekliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir