Ekim Kerpe’si

Kerpe’de otların sararıp, dökülen yapraklara eşlik ettiği mevsim Ekimdir. Ekim ayında Kerpe kah kalabalık ah sakin. Havaların güneşli olduğu günlerde Ege’den farksız. Yağmurlu günerde ise Doğu Karadeniz kadar nemli. Ekim Kerpe’si elinde kahvesiyle sahilde yürüyenlerin adresi.

Ekim Ayında Kerpe Oldukça Sesiz

ekim kerpesi
ekim

Yaz yoğunluğu bitip, insanlar şehre çekildiğinde güz tüm içtenliği ile hissedilir. Sesizlik bazen bir horoz sesi bazende bir martı sesi ile delinir. Yaşını almış tecrübeli ademoğlu hırkaları ile sahilde kahve yudumlar, gençler sıvanmış paçalarla sahilde yürür. Sakinlik iliklerinize işler insanların. Deniz sakin olduğunda bir göl, fırtınalı günlerde ise rüzgar saçlarınıza dalgaları savurur. Buraların yazını bilen güzüne aşık olur.

Hafta sonu Kerpe ziyaretçilerine rast gelirsiniz. Mutlulukları gözlerinden okunur. Temiz havayı içinize çektiğinizde yaşadığınızı hissedersiniz. Ufukta güneş var ise günbatımı harika olacak demektir. Kayalıklar bölümünde akşam muhteşem bir günbatımı sizler içindir. Romantizm yapmak için en iyi yer şüphesiz Kartal Kayalarda günbatımıdır. Balık avı yapmak isteyenlerde bu bölgede eğlencenin tadını çıkarabilir.

Lezzetli Ekim Balıklarını Tadın

Güz denizde lezzeti balıklar demektir. Lüfer ve palamutlar her sabah ve akşam tezgahlarda ve Kerpe restoranlarında yerini alır. Güzel bir yemek için sahil kordonunda açık birkaç mekan mutlaka bulursunuz. Sonbahar son sıcaklarına devam ederken Kasım ayı Kerpe’si daha serin olacağa benziyor. İyisi vakit kaybetmeden Kerpe’ye uğrayın!

İsmail Atalar

Fotoğrafçı ve İçerik Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir