Kerpe ziyaretçileri için Denizcilik Haftası ve Kabotoj Bayramı

Haydi Kerpeliler Denizcilik Haftası ve Kabotoj Bayramı için Kefken’e

 

Kerpe’nin komuşusu olan Kefken’de bu yıl Denizcilik Haftası ve Kabotoj bayramı etkinlikler ile kutlacak. Denizcilik kültürüne dem vuran bu etkinlik Kerpe turizm aktiviteleri için de ayrı bir heyecan olacak. Yarışmalar 1 Temmuz saat 11:00 de Kefken Limanında yapılacak!

Kefken limanı 2017 yazına eski bir geleneği geri çağırarak başladı. Kefken’e komşu olan Kerpe için Denizcilik Haftası ve Kabotoj Bayramı artık daha güzel günlerin habercisi. Karadeniz’in Bodrum’u Kerpe halkı ve ziyaretçileri için yapılacak programda oldukça çok şey var. Protokolün katılımı ile 09:30 da başlayacak programda yarışmalar 11:00’da başlayacak. Yarışma kayıtları Kefken Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığına yapılacak.

kefken limanı

Yarışma ve Etkinlikler ( 01/07/2017 saat:11 :00 )

*Tahlisiye botunun su gösterisi

*Özel teknelerin göstesisi

*200 metre büyükler yüzme yarışması

*Denizden tabak bulma yarışması

*Denizden portakal toplama yarışması

*Teknelerde halat çekme yarışması

*Yağlı direkten bayrak alma yarışması

*Ördek kapma yarışı

Kerpe halkı ve ziyaretçilerinin katılımı ile eski günlerine dönecek Denizcilik Haftası ve Kabotoj Bayramı yöre için oldukça önemli. Deniz turizmi geleceğimizin ekonomisi olduğu düşünüldüğünde bu bayram kutlamaları her geçen yıl daha güzel hazırlanacaktır. Yarıca teknelerimiz Kerpe açıklarında avlanmaya devam ettiği ve ondan çıkardığımız balığı ziyaretçilerimize sunduğumuz sürece denize olan saygımızı bu bayramla mutlaka göstermeliyiz. Gelecek kuşaklara bu kültürü aşılamalı ve Kerpe denizcilikle daima anılmalıdır.

 

İsmail Atalar

Fotoğrafçı ve İçerik Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir